آزمون چندمحوری بالینی میلون۳- Millon Clinical Multiaxial Inventory MCMI-III

آزمون چندمحوری بالینی میلون سه Millon Clinical Multiaxial Inventory MCMI-III

آزمون میلون (MCMI) یکی از آزمون های شخصیت است. این آزمون خودسنجی شامل ۱۷۵ سوال است که هر پرسش شامل بلی و خیر می شود. نتایج حاکی از آن است که پرسشنامه ی بالینی چند محوری میلون  از اعتبار و روایی مطلوبی برخوردار است.
این آزمون شخصیت ۱۰ معیار بالینی را می سنجد و مناسب برای بزرگسالان بالای ۱۸ سال است. ده عامل شخصیت شامل مقیاسهای زیر میباشد:

شخصیت اسکیزوئید:
افراد مبتلا به این اختلال با فقدان تمایل وناتوانی در لذت بردن مشخص می شوند این افراد  سردو غیر اجتماعی بوده و نیازهای عاطفی آنها اندک است.

شخصیت اجتنابی:
این افراد به اندازه افراد دارای اختلال شخصیت اسکیزوئید منزوی هستند امّا به تماس با دیگران رغبت نشان میدهند و اگر اطمینان یابند که مورد آزار و اذیت دیگران قرار نمیگیرند و دیگران از آنها انتقاد نخواهند کرد مایل به یافتن دوستان جدید برای خود هستند . انزوای آنها ناشی از انتقاد و تمسخر از جانب دیگران است .

شخصیت افسرده:
افراد مبتلا به اختلال شخصیت افسرده احساس ناتوانی قابل توجهی در کسب مجدد لذت دارند.

شخصیت وابسته:
افرادی که در این مقیاس نمره بالا میگیرند افرادی هستند که برای حمایت، ایمنی و راهنمایی به دیگران متکی هستند  اغلب منتظرند دیگران راه را به آنها نشان دهند

شخصیت نمایشی:
افرادی که شخصیت نمایشی دارند  فعال بوده و برای بدست آوردن احترام از طرف دیگران مهارتهای اجتماعی خوبی نشان میدهند اما دارای یک ترس پنهان از خود مختاری و مستقل عمل کردن هستند .این افراد تحریک پذیر و هیجانی‌اند و رفتاری پررنگ و لعاب، نمایشی و برونگرایانه دارند. اما علی‌رغم رفتار متظاهرانه و پر زرق و برقی که دارند، اغلب نمی‌توانند دلبستگی عمیقی را به مدت طولانی حفظ کنند.

شخصیت خودشیفته:
افرادی که نمره بالا میگیرند کسانی هستند که بیش از حد به خودشان ارزش میدهند ازخود راضی متکبر و مغرورهستند برای رسیدن به مقصود خود میتوانند خاضعانه و مطیع نیز باشند.

شخصیت ضد اجتماعی:
این افراد اغلب رفتاری تهدید آمیز دارند، قوانین و مقررات اجتماعی را برای رسیدن به اهدافشان زیر پا میگذارند و مرتکب جرم و جنایت در دنیا میشوند.به نظر انها ،دیگران باعث رنجش آنها شده اند. این افراد به شیوه ای خشن و با رفتار قدرت طلبانه دیگران را مورد پرخاشگری کلامی و رفتاری قرار می دهند و به راحتی حقوق دیگران را ضایع میکنند و احساسات آنها را جریحه دار می کنند .

شخصیت وسواسی:
این افراد با احساس کنترل وکمال گرایی تقاضاهای بالایی از خود و دیگران دارند الگوهای  کمال گرایانه دارند  منظم هستند، سرکوب عواطف دارند ،خشک و متعصب می باشند ، هرچند که آنها ظاهراً همرنگ و مطیع هستند امّا  در کل ناراحت و رنجورند.

شخصیت منفی گرا:
افرادی که نمره بالا میگیرند افرادی هستند که بین اعتنا و بی اعتنایی نسبت به دیگران دو دل هستند در حالی که نزاعهای درونی آنها به موازات هم هستند به شکل غیر معمول دچار خشم و خود سری می شوند که با دوره هایی از گناه و شرمساری همراه است .

شخصیت خود ناکام ساز یا خود آزار:
این افراد با تملق و خود ایثار گری خود را در موقعیتهایی قرار می دهند که مورد استثمارقرارگیرند آنها ناراحتی ها و شرمساریهایی را نقل می کنند که ظاهرا لایق آنها بوده اند این افراد به دیگران اجازه میدهند از آنها بهره کشی کنند .

شما میتوانید در بزرگترین مرکز مشاوره شرق تهران با بهترین امکانات تست مذکور را انجام داده و با انتخاب نو در خصوص مرکز مشاوره مسیر آرامش را انتخاب نمایید.همکاران ما در این مرکز روانشناسی پاسخگوی تمامی نیاز های شما دوستان هستند.

 

انتخاب موثر انتخاب آرامش

میتوانند به مرکز روانشناسی انتخاب موثر مراجعه و آینده ای بهتر و روشن تر با شخصیتی تاثیر گذار از کودک خود بسازند. مرکز روانشناسی انتخاب مؤثر با فلسفه ی ایجاد آرامش در زندگی شما نه تنها یک مرکز روانشناسی بوده بلکه مرکزی جهت افزایش سطح آرامش خاطر مشتریان خود می باشد.انتخاب موثر، انتخاب نو، مسیری نو برای خانواده‌های ایرانی

مدیریت مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی کودک و نوجوان انتخاب موثر : دکتر فاطمه رجبی فرد

کارگاه های روانشناسی انتخاب موثر

کارگاه والدین و کودک، کارگاه مهارت های زندگی، کارگاه تربیت جنسی، کارگاه بینش، کارگاه فرزند پروری، کارگاه خودشناسی، کارگاه مهارت های زندگی

خدمات تخصصی روانشناختی

 1. جلسات روانشناسی همهی سنین
 2. روانسنجی هوش، ادراکی، شخصیت، غربالگری
 3. کارگاه‌های روانشناسی کودک، نوجوان و بزرگسال
 4. خدمات روانپزشکی
 5. کار درمانی و گفتار درمانی
 6. نوروفیدبک و tDCS

خدمات روانشناسی کودکان

 1. بازی درمانی زیر شش سال
 2. بازی درمانی بالای شش سال
 3. بازی درمانی حسی حرکتی
 4. درمان اختلالات یادگیری
 5. کاردرمانی
 6. گفتار درمانی
 7. قصه درمانی
 8. مدرسه طبیعت و مدرسه حیوانات

خدمات روانشناسی نوجوانان

 1. نوجوان کارآفرین
 2. راهبری فردی و تحصیلی
 3. تجربه دانش
 4. تجربه جامعه
 5. تحلیل فیلم
 6. سمینارهای موضوعی
 7. خدمات آنلاین
 8. همراهی در مواقع خاص

خدمات روانشناسی بزرگسال

 1. مشاوره فردی
 2. زوج درمانی
 3. درمان اعتیاد
 4. کارگاه خودشناسی
 5. کارگاه مهارت های زندگی
 6. جلسات هفتگی اجتماع والدین (با تجربه ها)
 7. نوروتراپی سالمندان

درخواست مشاوره

جلسات همکاران انتخاب موثر

طرح والدین شاد

کارگاه بینش، کارگاه بال پرواز کودکانمان را نچینیم، کارگاه فرزند پروری، کارگاه “از گذشت بگذریم”،  جلسات هفتگی اجتماع والدین با تجربه ها

نشانی ما

آدرس: تهران ، اتوبان رسالت شرق ، بعد از چهار راه تیر انداز ، نرسیده به مترو تهرانپارس ، پلاک ۷۸