بازی درمانی چیست

بازی درمانی چیست ؟

برای آشنایی با بازی درمانی بهتر است در ابتدا تاریخچه ای از بازی درمانی را با هم مرور کنیم.

از زمان افلاطون (۴۲۹ – ۳۴۷ قبل از میلاد) که گفته می‌شود “شما می‌توانید در یک ساعت بازی با فرد بیشتر اطلاعات کسب کنید تا یکسال صحبت کردن” [ این نقل ممکن است به اشتباه نسبت به افلاطون نسبت داده شود، روسو در کتاب خود درباره اهمیت مشاهده بازی به عنوان وسیله‌ای برای یادگیری در مورد کودکان و درک کودکان نوشته‌است. فریدریش Frobe اظهار داشت: ” بازی، بالاترین رشد در دوران کودکی است، زیرا تنها آن بیان آزادانه آنچه که در روح کودک وجود دارد … بازی کودکان تنها ورزش نیست. اولین مورد مستند، توصیف استفاده درمانی از نمایشنامه، در سال ۱۹۰۹ بود که زیگموند فروید کار خود را با “هانس کوچولو” منتشر کرد. هانس کوچولو یک کودک پنج ساله بود که از یک ترس ساده رنج می‌برد. فروید یک‌بار به طور خلاصه او را دید و توصیه کرد که پدرش داستان هانس برای ارایه بینشی که ممکن است به کودک کمک کند، یادداشت کند. مورد “هانس کوچولو” اولین موردی بود که در آن مشکل کودک به عوامل احساسی مربوط می‌شد.

بازی درمانی انتخاب موثر1

هرمین هوگ هلموث فرآیند درمان را با ارائه موارد نمایشی برای ابراز خود و تاکید بر استفاده از بازی برای تجزیه و تحلیل کودک، رسمیت می‌بخشد. در سال ۱۹۱۹، ملانی کلاین (۱۹۵۵)به اجرای فن استفاده از بازی به عنوان ابزاری برای تجزیه و تحلیل کودکان زیر ۶ سال پرداخت. او باور داشت که بازی کودک اساسا همان ارتباط آزاد با بزرگسالان بود و به این ترتیب، دسترسی به ناخودآگاه کودک را فراهم می‌آورد. آنا فروید (۱۹۴۶، ۱۹۶۵)از بازی به عنوان وسیله‌ای برای تسهیل پیوند مثبت به درمانگر و دسترسی به زندگی درونی کودک استفاده کرد.

بازی درمان را می توان به دو نوع اصلی تقسیم کرد: مستقیم و غیر مستقیم روش درمان غیر مستقیم روشی است که در آن کودکان تشویق می‌شوند تا به سمت راه‌حل‌های خود برای حل مشکلات از طریق بازی عمل کنند. به طور معمول به عنوان درمان psycho-dynamic طبقه‌بندی می‌شود. در مقابل، روش مستقیم یک روش درمانی است که شامل ساختار و هدایت بیشتر درمانگر با مشکلات عاطفی و رفتاری از طریق بازی می‌شود که اغلب حاوی یک مولفه رفتاری است و این فرآیند شامل اعلان بیشتر توسط درمانگر می‌شود.

کلینیک روانشناسی کودک انتخاب موثر با استفاده از روش های بازی درمانی اختصاصی خود بیشترین بهبود درمانی را برای کودکان شما داشته و روند دومانی بسیار آرام و موثری در این خصوص انجام می دهد.

کارگاه-فرزندپروری

درخواست تماس

جهت ارتباط با انتخاب موثر کافیست شماره تماس و درخواست خود را ثبت نمایید تا همکاران ما رزرو وقت مشاوره شما را ثبت نمایند. در غیر این صورت می توانید با شماره 02177879100 تماس حاصل نمایید.

پیمایش به بالا