آیا افراد وسواسی عمل های زیبایی انجام میدهند؟

روانشناسی کودک و نوجوان انتخاب موثر

آیا افراد وسواسی عمل های زیبایی انجام میدهند؟

عمل جراحی بینی یکی از عمل های زیبایی رایج در کشور ما شده است در این میان افراد با تیپ شخصیتی کمال گرا بیشترین تمایل به این عمل زیبایی را دارند .افراد کمال گرا تمایل دارند همواره مسایل را به بهترین نحو انجام دهند. برای این افراد مواردی که از فرم طبیعی کمی خارج باشد، درد ناک است و فکر آنها را درگیر میکند.زمانی که این افراد در بدن خود ویا در کارها احساس عدم کامل بودن میکنند احساس ناراحتی از آن دارند .به همین دلیل این افراد کاندید عمل جراحی میشوند و ممکن است از هر عمل جراحی خود احساس نارضایتی داشته باشند وخواستار جراحی های متعدد  باشند.

واین خصیصه در افراد کمال گرا  بسیار تشدید شده و به شکل بیمار گونه به وسواس فکری تبدیل می شود. در این حالت تصویری که فرد از خود دارد نامطلوب تر از تصویر واقعی خود است. وبرای به دست آوردن تصویر مطلوب تن به جراحی هایی متعدد میدهند..

به طور عمده این جراحی‌ها بیشتر برای احساس رضایت از ظاهر خود و افزایش اعتماد به نفس صورت می‌گیرد و درصد زیادی از این افراد مبتلا به اختلالات شخصیت، خودشیفته، وسواسی و اختلالات اضطرابی مانند بیماری وسواس یا افسردگی هستند.

شما میتوانید در بزرگترین مرکز مشاوره شرق تهران با بهترین امکانات خدمات روانشناسی خود را با انتخاب نو و با کیفیتی مناسب دریافت نمایید.همکاران ما در این مرکز روانشناسی پاسخگوی تمامی نیاز های شما دوستان هستند.

 

شما میتوانید در بزرگترین مرکز مشاوره شرق تهران با بهترین امکانات خدمات روانشناسی خود را با انتخاب نو و با کیفیتی مناسب دریافت نمایید.همکاران ما در این مرکز روانشناسی پاسخگوی تمامی نیاز های شما دوستان هستند.تخصص ما روانشناسی کودک و نوجوان است.درخواست مشاوره