نوروتراپی چیست؟

روانشناسی کودک و نوجوان انتخاب موثر

پزشک ،نوروپراپی را برای من تجویز کرده است من اطلاعات خاصی در مورد این روش درمانی ندارم.

واژه ی نوروتراپی به معنی عصب درمانی(درمان سلول های عصبی مغز) است. در واقع مجموعه ای از روش های درمانی نوروفیزیولوژیک است که مبتنی بر تکنیک های اصلاح عملکرد مغز است.

این تکنیک ها شامل:

نوروفیدبک، بیوفیدبک، تحریک الکتریکی مستقیم مغز و تحریک مغناطیسی مغز است.

این روش های درمانی غیر تهاجمی بوده و باعث تغییر “عملکرد مغز” می شوند. زمانی که فرد دچار اضطراب ،افسردگی ،مشکل خواب یا مشکلات توجه و حافظه می شود،می توان گفت مغز از عملکرد نرمال خود خارج شده است و این بدکارکردی مغز است که مشکلات روانی و ذهنی را ایجاد می کند.

مغز اندامی است با قابلیت یادگیری که  نوروتراپی بر این اصل یادگیری بنا نهاده شده است و با استفاده از توانایی یادگیری و انعطاف پذیری مغز می توان در درمان اختلال های روانی و ذهنی به ما کمک کند. در درمان های نوروتراپی ،مستقیم و بی واسطه به سراغ مغز می رویم وبا تمرین های خاص و هدفمند، مغز را از بدکارکردی به عملکرد نرمال می رسانیم.

شما میتوانید در بزرگترین مرکز مشاوره شرق تهران با بهترین امکانات خدمات روانشناسی خود را با انتخاب نو و با کیفیتی مناسب دریافت نمایید.همکاران ما در این مرکز روانشناسی پاسخگوی تمامی نیاز های شما دوستان هستند.تخصص ما روانشناسی کودک و نوجوان است.درخواست مشاوره