آیا باید مسائل جنسی را به کودکانمان  آموزش دهیم؟

ما در دنیایی  زندگی می کنیم که مملو از  تمایلات سالم  و  نا سالم جنسی است . کودکان اطلاعات پراکنده ای از محیط اطراف خود کسب می کنند و ممکن است دچار سردرگمی شده و پیش از کسب اطلاعات کافی و آمادگی لازم ناخواسته و یا به زور وارد مسائل ناسالم جنسی شوند.

اگر ما برای کودکانمان خواستار زندگی سالم جنسی هستیم، باید دانش این مقوله رابه آنها بیاموزیم .

فاصله بین کودکی تا دست یابی به هویت جنسی سالم در بزرگسالی  دوره ی حساسی است. اگر بخواهیم  شرایطی فراهم آوریم  که فرزندمان  به راحتی و بدون آسیب  از این  مسیر گذر کنند، لازم است که با مفاهیم گسترده ی جنسیت آشنا شویم.

چرا کودکان کنجکاوی جنسی دارند؟

کنجکاوی نسبت به تولید مثل و روابط جنسی در ذات هر انسانی از کودکی تا بزرگسالی نهفته است. اگر والدین بتوانند مطابق فرهنگشان، آموزش این وظیفه ی پایه ای را خود به عهده بگیرند، این احتمال کاهش می یابد که فرزند آنها برای ارضای کنجکاوی خود ،از منابعی استفاده کند که در پرورش و رشد او تاثیر منفی داشته باشد.

منبع: کلیدهای آموزش و مراقبت از سلامت جنسی در کودکان و نوجوانان -کریستال د فریتاس (ترجمه سارا رئیسی طوسی)

شما میتوانید در بزرگترین مرکز مشاوره شرق تهران با بهترین امکانات خدمات روانشناسی خود را با انتخاب نو و با کیفیتی مناسب دریافت نمایید.همکاران ما در این مرکز روانشناسی پاسخگوی تمامی نیاز های شما دوستان هستند.

3 Thoughts on “آموزش مسائل جنسی”

 • سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم تو ایران بیشتر دختربچه ها مورد تجاوز جنسی قرار میگیرند یا پسربچه ها ؟

  • نه، آن طور که دیده شده جنسیت متاسفانه الان ملاک نیست و دختر و پسر ندارد، هر دو جنسیت مورد تجاوز قرار میگیرند

  • یه ضرب‌المثل هست که خودش هم اشتباهه (ندانستن عیب نیست، نپرسیدن عیب است)و گاهی تعدادی نادون فکر می‌کنن هرچی اسمش ضرب‌المثل باشه یه حقیقت و راهکار دست و پاسخ به مسایله!
   آخه این چه سوالیه؟! مشخصه که خودت مشکل داری!
   جواب اون ژیلا هم جالبه “آن طور که دیده شده جنسیت متاسفانه الان ملاک نیست” – اون “متاسفانه ” واسه چیه؟!! مشکلت چیه؟! بیشتر توضیح نمی‌دم که هم مسلک شما دو تا نشم.
   بهتره بری یه تست هوش و یه تست روانشناسی بدی، ژیلا هم واجبه براش – فراموش نکن حتما انجام بدین!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *