نوروتراپی انتخاب موثر

نوروتراپی چیست ؟

تمامی فعالیت‌های روزمره ما، چه ذهنی و چه فیزیکی، با فرماندهی مغز انجام می‌شود. اما گاهی ممکن است مغز ما به دلایل گوناگون در انجام برخی وظایف خود از مسیر عملکرد طبیعی‌اش خارج گردد و باعث شود که ما دچار مشکلاتی مثل عدم تمرکز، اضطراب، مشکلات خواب و … شویم.

کارگاه تای چی کودک و نوجوان

فواید درمانی ورزش تای چی

فواید درمانی ورزش تای چی امروزه نه تنها در کشور‌های شرقی، بلکه در سراسر دنیا ثابت شده است. تای چی یک ورزش قدیمی است که خاستگاه آن کشور چین می‌باشد. تمرینات ورزش تای چی، ذهن و بدن شما را همزمان به کار می‌گیرد.

پوستر اختلال یکپارچگی حسی

مشکلات احتمالی اختلال یکپارچگی حسی

اختلال یکپارچگی حسی یکی از اختلالات رایج کودکان است که والدین باید نسبت به نشانه‌های آن حساس باشند. پوستر ذیل با توجه به تجربه تخصصیانتخاب موثر ایجاد گردیده است.

فعالیت های مرتبط به مغز و اعصاب

نقشه مغزی یا QEEG عملکرد مغز توسط ثبت امواج مغزی نشان می دهد. تشخیص نقص توجه و بیش فعالی، تشنج، مشکالت یادگیری، اضطراب و افسردگی، مشکالت خواب، جراحات مغزی و احتمال ابتال به مشکالت حافظه و آلزایمر توسط نقشه مغزی امکان پذیر می باشد. انجام نقشه مغزی برای سالمندانی که عالیم و نشانه های کندشدن حافظه دارند و یا ابتدای شروع آلزایمر هستند توصیه می شود.

روانشناسی کودک و دلایل اهمیت آن چیست ؟

روانشناسی کودک چیست و دلایل اهمیت آن
آشنایی با فرزندتان در دوران رشد می تواند یکی از مهمترین وظایف یک والدین خوب باشد. یادگیری چگونگی مشاهده فرزند شما از دنیا، آموزش مهارتهای جدید به فرزندتان و راهنمایی کردن آنها در هنگام پردازش احساسات و تغییرات جدید بزرگ، همه بخشی از پدر و مادر بودن است، اما کار ساده ای نیست. با رشد فرزندتان، مراحل رشد و نمو پیشرفت را پشت سر می گذارد، از بدو تولد تا بزرگسالی. عوامل محیطی، ژنتیکی و فرهنگی همه می توانند بر رشد کودک و سرعت پیشرفت آنها از یک مرحله به مرحله بعدی تأثیر بگذارند.
برای کودکان دشوار است که آنچه را که می گذرانند توضیح دهند، و کمتر تجزیه و تحلیل احساساتشان. این جایی است که روانشناسی کودک می تواند به شما در ارائه اطلاعات بسیار مهم و با ارزش کمک کند.

خدمات تخصصی روانشناسی کودکان

امروز دیگر خدمات مشاوره و روانشناسی فقط مختص سنین خاص و روابط زناشویی و کاری نمی باشد بلکه با پیشرفت علم و مطرح شدن نظریه های مختلف رشد مغز انسان، مراحل رشد کودک در سنین زیر ۵ سال بسیار قابل توجه بوده و به نوعی مهم ترین دوران زندگی انسان قلمداد می شود.

تاریخچه روانشناسی ایران

مهارت های حرکتی درشت
۱_به مدت ۲ ثانیه چانه خود را بالا نگه میدارد
۲_سر را به مدت ۵ ثانیه بالا نگه میدارد
۳_از پهلو به پشت می غلتد
۴_در نشستن با حمایت سر را بالا نگه می دارد

روانشناسی کودک در ایران

در ایران از سال ۱۳۸۴ روانشناسی کودک به دیگر گرایشات روانشناسی افزوده شده که به درمان کودکانی که نشانه‌هایی از اختلالات و آسیب دوران در آنان دیده میشود میپردازند.

احساس گناه در کودک

چند روزِ بعد مشاورِ مدرسه از من خواست تا برم مدرسه پسرم, بعد از سلام و احوالپرسی بهم گفت: پسرتون سر کلاس متوجه ساده ترین روابط ریاضی هم نمیشه، با اینکه کلاس پنجمه هنوز جمع و تفریق ها رو با انگشتاش انجام میده چه برسه به ضرب و تقسیم اعداد اعشاری. موقع امتحانها خیلی مضطربه و به سختی سوالات رو حل میکنه. وقتی هم که فهمیده نمره این امتحانش ۱۵ شده گریه اش گرفته و گفته: مامانم حتما از من بدش میاد آخه من همش اونو اذیت میکنم، مامان و بابام پول هاشونو برای من خرج میکنن ولی من اینقدر خنگم که نمیتونم ۲۰ بگیرم… من دیگه نمیخوام درس بخونم تا مامانم عصبانی نشه و سرم داد نزنه…